Dort krb

Dort krb jsem pekla podle předlohy. Pro maminku k narozeninám. Maminka má ten svůj krb moc v oblibě. Slavila 55.narozeniny a chtěl, aby na dortu byli svíčky, krb model a číslice 25, protože tím chtěl naznačit, že maminka je stále mladá.

 

Dort se skládal z:

 

  • korpus světlý z 5 vajec forma 25x25 cm
  • krém kysaná smetana, Olé pudink a mandarinky
  • potahová hmota na potažení dortu a jeho ozdoby.

Před každým pečením si promyslím jak můj dort bude vypadat. Jakou formu použiji a jaká barva bude mít dort. U toho dortu jsem měla jasno, protože jsem dostala předlohu fotku a tak jsem se snažila podle obrázku dort trošku napodobyt. Našla jsem si vhodný rozměr podložky na které bude dort stát. Jsou to dva tvrdé kartony z krabic obalené balícím papírem a celofánem. Podložku si připravuji až po upečení korpusu, abych věděla jaký mám korpus a promítnu si jak to všechno bude vypadat. 

 

Dort krb

 

Můj dort bude vypadat přibližně podle této předlohy.

 

Dort krb

 

Upečený korpus jsem si nakrájela a rozkrojila tak jak ho budu seskládávat na sebe a tvarovat do mé představy jak bude dort vypadat. Na podložku si dám po obvodu buď pečící papír, tvrdou složku, abych si neumazala podložku. Dort položím do prostřed. Tato pomůcka se pak dá krásně odstranit bez poškození dortu.

 

Dort krb

 

Protože mám krém ze zakysané smetany a pod potahovou hmotu být takový krem nesmí a také by mi vytekl, dělám si máslové mantinely. Rozehřeji máslo na pokojovou teplotu, prošlehám třeba i s cukrem, dám do zdobičky a udělám kraj. Nechám vychladit v lednici. Do tohoto vyznačneí pak už plním krémem. 

 

Dort krb korpus

 

Dort krb krém

 

korpusy seskládám na sebe 

 

Dort krb korpus

 

obmažu máslovým krémem. Menší tenká vrstva, jen zahladit spáry a dírky.

 

Dort krb korpus

 

Dort krb korpus

 

Potáhnu potahovací hmotou

 

Dort krb potažení

 

tady jsem udělala ze předu jakože obložení

 

Dort krb potažení

 

Dva dny předem si uděláme ozdoby na dort, aby dostatečně vytvrdly. Díly lepíme k sobě vodou, slivovicí, vodkou nebo potr.lepidlem.

 

marcipánové ozdoby

 

krb z mléčné hmoty

 

Dort sestaven a nazdoben.

 

Dort krb

 

Dort krb Dort krb Dort krb